Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski
Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce
W dniach 1-2 marca Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył w Europejskim Forum Rolniczym w Jasionce.
#
W sobotę 6 kwietnia Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski uczestniczył w spotkaniu na zaproszenie wójta gminy Gorzyce Leszka Surdy.
#
W piątek 5 kwietnia Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski oraz Poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak uczestniczyli uroczystościach odsłonięcia obelisku na cześć ppor. Stanisława Mazura przy Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy. Ppor. Stanisław Mazur to oficer Wojska Polskiego, który został zamordowany 3 kwietnia 1940 roku w Katyniu. Urodził się w Roźwienicy na Podkarpaciu. Przeżył zaledwie 25 lat.
#
01-04-2019 - Działalność w PE
W dn. 1-2 kwietnia w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego miało miejsce głosowanie dwóch z trzech propozycji legislacyjnych w sprawie reformy WPR po 2020 r. Europosłowie decydowali o poprawkach do projektów rozporządzeń w sprawie: wspólnej organizacji rynków produktów rolnych (CMO) oraz tzw. planów strategicznych, czyli zasadniczej części reformy.
#
W sobotę 31 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Konwencja Krajowa PSL, podczas której zaprezentowani zostali kandydaci Stronnictwa do Parlamentu Europejskiego.
#
26-03-2019 - Działalność w PE
W dniu 26 marca 2019, podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, odbyło się spotkanie Przewodniczącego Komisji Rolnictwa PE, Czesława Siekierskiego, z łotewską Sekretarz Stanu ds. Europejskich, Panią Kalnina-Lukasevica. Spotkanie odbyło się w bardzo ważnym i napiętym czasie, kiedy w komisji AGRI finalizowane są prace nad stanowiskiem komisji w sprawie nowej WPR.