Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski

Reakcja na wystawę europosłów PiS w Parlamencie Europejskim pt. "Niech futra przejdą do historii"

23-01-2018 - Działalność w PE
- Myślę, że wszyscy jesteśmy zwolennikami podnoszenia dobrostanu zwierząt i to powinien być nasz główny cel jeśli chodzi o hodowlę zwierząt na futra.
 
- Należy wzmocnić kontrolę ferm, tak aby  wyeliminować nieuczciwych  hodowców. Mamy w tym zakresie doświadczenia, choćby z obszaru hodowli kur niosek, gdzie wprowadzone zostały określone wymogi m.in. co do wielkości klatek, aby poprawić dobrostan kur. 
 
- Branża hodowli zwierząt futerkowych daje zatrudnienie i dochody kilkudziesięciu tysiącom osób w naszym kraju i chi rodzinom, a poza tym jest źródłem znaczących wpływów podatkowych dla budżetu państwa.
 
- Z ewentualnych obostrzeń w naszym kraju chętnie skorzysta konkurencja, a wielu producentów zapewne przeniesie produkcję do innych krajów i tam będą tworzyć zatrudnienie oraz płacić podatki.
 
- Można też zakładać, że nie będą tam spełniania warunku dobrostanu zwierząt i nie będziemy mieć na to wpływu.
 
- Należy również mieć na uwadze, że hodowla zwierząt futerkowych to najtańsza forma zagospodarowania odpadów poubojowych, z czego zapewne nie jest zadowolony przemysł utylizacyjny, który na tym zarabia.
                
- Ponadto futra naturalne rozkładają się stosunkowo szybko, a sztuczne przez dziesiątki lat.
 
- Reasumując potrzeba trochę rozsądku i odpowiedzialnego podejścia do sprawy. Mniej ideologii i podkreślania wartości, które ładnie brzmią ale w ogólnym rozrachunku nie są racjonalne!
 
Czesław Siekierski
Poseł do Parlamentu Europejskiego
Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Podziel się wiadomością na: