Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski

Konwencja Krajowa PSL

W sobotę 31 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Konwencja Krajowa PSL, podczas której zaprezentowani zostali kandydaci Stronnictwa do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich był także Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, który zajmuję pierwszą pozycję na liście Koalicji Europejskiej w województwie podkarpackim, który także zabrał głos podczas konwencji:

Szanowni Państwo od 15 lat jesteśmy w Unii Europejskiej, to dobry czas dla Polski, dobry czas dla Polaków. Dzięki obecności w Unii nasze gminy, powiaty, województwa przyspieszyły swój rozwój. Widać ten rozwój w całej Polsce. Unia Europejska to jeden wspólny rynek, wolny przepływ towarów, ludzi, rozwijamy swój eksport. Chce przypomnieć, że w roku 2004 eksportowaliśmy w obszarze towarów rolno-spożywczych za 5 mld euro. W roku ubiegłym było to 30 mld euro. Nadwyżka eksportu nad importem wyniosła 10 mld euro, to wielki sukces, to zasługa polskich rolników, to zasługa wszystkich tych, którzy pracują w obszarze wsi i rolnictwa. Była mowa o dopłatach. Udało się w negocjacjach kopenhaskich Posłowi Kalinowskiemu zwiększyć dopłaty dwukrotnie. Kiedy cztery lata temu PiS startowało do władzy mówili, że jak będą mieli władzę w Polsce to podwoją dopłaty. Czekamy. Zróbcie to wreszcie. 
Prezes Kosiniak-Kamysz mówił o budżecie, ten budżet, z tych 5 lat to myśmy negocjowali. To jest 84 mld euro na politykę spójności, 31 mld na Wspólną Politykę Rolną. Jaką propozycję otrzymał rząd PiS? To 64 mld euro na politykę spójności na lata 2021-2027. To o 25% mniej w ujęciu nominalnym, w ujęciu realnym więcej. Na dopłaty mniej więcej ten sam poziom, w drugim filarze jeśli chodzi o WPR trochę mniej. Proszę państwa, jeśli PSL będzie w Parlamencie Europejskim dobrze reprezentowany, jeśli wygramy wybory jesienią to zrobimy wszystko, żeby wrócić do budżetu tej wielkości jak obecnie. Dajcie nam szansę.

Podkarpacie to wyjątkowy region, piękne, wspaniałe krajobrazy, przyjazne środowisko, wspaniali ludzie. Podkarpacie jest jak PSL – stawia na tradycję i nowoczesność. O tradycji nie muszę mówić, ale czy wiecie, że jeśli chodzi o nowoczesność to udział w budżecie w wypracowanym PKB w regionie Podkarpacia, udział środków na badania i rozwój ma drugie miejsce w Polsce, po Mazowszu, na tym samym poziomie co Małopolska, a więc stawiamy w tym regionie na nowoczesność i w przemyśle i w rolnictwie. Stawiamy na wielofunkcyjny rozwój wsi i rolnictwa. Rolnictwa wyjątkowo przyjaznego, bo tam są ku temu warunki.
Podziel się wiadomością na: