Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski

IV Forum Rolnicze w Bydgoszczy

Ponad 10 godzin gorących dyskusji, wymiany opinii, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, do tego finał plebiscytów i towarzyskie zakończenie wieczoru. Tak w wielkim skrócie wyglądało IV Forum Rolnicze w Bydgoszczy.

W wydarzeniu wzięli udział stali bywalcy i ci, którym na Forum udało się wybrać po raz pierwszy. Uczestniczyli w 8 panelach dyskusyjnych. Podjęto na nich temat wody w gospodarstwie – nawadniania i drenowania w regionie. Mówiono o problemach rolników z doborem skutecznych środków ochrony roślin wobec unijnych zakazów. Kolejne zagadnienie to produkcja mleka i robotyzacja w oborze oraz produkcja ekologiczna. W drugiej turze paneli rozmawiano m.in. o trzodzie i budowie chlewni oraz perspektywach rozwoju grup producenckich.

O 16:30 przyszła pora na forum dyskusyjne z udziałem ministrów. Głównym tematem spotkania były zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej po 2020 roku. Uczestnicy zastanawiali się czy będą rewolucyjne, czy ewolucyjne? Ryszard Zarudzki, dr Czesław Siekierski, Roman Jagieliński, Jan Krzysztof Ardanowski, prof. Stanisław Zięba, Stanisław Kalemba i Wojciech Mojzesowicz próbowali przewidzieć na ile problemy UE odbiją się na sytuacji polskich rolników. Swoje pytania mieli szansę zadać rolnicy biorący udział w Forum. 
Forum odbyło się 20 października w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.
ŹRÓDŁO: http://www.pomorska.pl/strefa-agro/forum-rolnicze/a/forum-rolnicze-gazety-pomorskiej-2017-za-nami-zdjecia-wideo,12602526/
Podziel się wiadomością na: