Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski

Dożynki w Olsztynku

16 września 2018r. uczestniczyłem w Warmińsko-Mazurskich Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się w Muzeum Budownictwa Ludowego ( w Parku Etnograficznym ) w Olsztynku.

Uroczystość rozpoczął przemarsz barwnego korowodu dożynkowego pod scenę w amfiteatrze. Tam  odprawiona została Msza Święta koncelebrowana przez Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego Józefa Górzyńskiego. Podczas mszy wraz z rolnikami z województwa i innymi przybyłymi gośćmi dziękowaliśmy za zebrane plony.

Po nabożeństwie rozpoczęła się część oficjalna Dożynek. W programie wystąpiły ludowe zespoły, wręczono odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

 Wieńce prezentowały się nadzwyczaj okazale. Wiele z nich miało patriotyczne motywy, które przypominały o tegorocznych obchodach stulecia niepodległości naszego państwa. Najpiękniejszym okazał się wieniec z Jędrychowa - gmina Kisielice.

Podczas wystąpienia mówiłem nie tylko o problemach związanych z rolnictwem takich jak susza czy powodzie, ale też o pięknych walorach Warmii i Mazur oraz potrzebie rozwijania turystyki, która jest motorem rozwoju regionu.
Podziel się wiadomością na: