Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski

Działalność w Polsce

Krajowa i Mazowiecka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego
9 września uczestniczyłem w Krajowej i Mazowieckiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jakub Stefaniak - kandydat PSL na prezydenta Warszawy przedstawił trzy filary samorządu.
#
26 sierpnia uczestniczyłem w XVI Powiatowych Dożynkach w Sobkowie. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą z poświęceniem chleba w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
#
26 sierpnia miałem przyjemność uczestniczyć w dwóch wydarzeniach: Dożynkach Powiatu Kieleckiego i Gminy Pierzchnica oraz Dożynkach Powiatu Staszowskiego i Gminy Bogoria. Podczas tradycyjnych obrzędów dożynkowych ośpiewane zostały wieńce, dzielono się również chlebem.
#
26 sierpnia odwiedziłem Złotą, gdzie odbywały się dożynki powiatowe oraz Wiślicę z okazji Święta Plonów, połączonego z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości . Organizatorzy dożynek w Gminie Wiślica zaplanowali m.in. apel patriotyczny z programem artystycznym w wykonaniu „Wiśliczan”. Festiwal żniwny zaprezentowała Ostrowska Grupa Rekonstrukcyjna a obchody 100-lecia obchodziła OSP Wiślica.
#
Rzeźba Świętego Stanisława stanie w Nowej Wsi, gmina Nagłowice. Poseł do Parlamentu Europejskiego, Czesław Siekierski zamówił ją specjalnie u znanego rzeźbiarza Gustawa Hadyny z Woli Grójeckiej koło Ćmielowa. Już niebawem figurka będzie odsłonięta. Wszystkie uroczystości w Nowej Wsi przewidziane są 1 września.
#
W sobotę miałem przyjemność być na koncercie Artura Dutkiewicza oraz kapeli Janusza Prusinowskiego, otwierającym nowy cykl koncertowy „Pińczowskie klimaty”, który odbył się w amfiteatrze OSiR w nadnidziańskim Pińczowie.