Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski

Działalność w Polsce

Krajowa i Mazowiecka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego
9 września uczestniczyłem w Krajowej i Mazowieckiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jakub Stefaniak - kandydat PSL na prezydenta Warszawy przedstawił trzy filary samorządu.
#
W sobotę 10 listopada uczestniczyłem w uroczystości odsłonięcia pomnika wielkiego Polaka i męża stanu Wincentego Witosa.
#
Oleśnica upamiętniła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez wmurowanie tablicy pamiątkowej przy figurze Matki Bożej Różańcowej na oleśnickim rynku, która patronuje Oleśnicy od ponad 100 lat.
#
6 listopada br. w Warszawie odbyła się piąta edycja Kongresu Bezpieczeństwa Żywności. Tradycyjnie już Kongres został zorganizowany przez biuro CEE International Food Standard przy pomocy i współpracy SGGW i CSCMP Poland.
#
W dniach 17-18 października, po raz piąty w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbywał się Europejski Kongres Młodych Rolników. Kongres organizowany jest przez posłów z Europejskiej Partii Ludowej i ma na celu zaprezentowanie poglądów, problemów młodych rolników w Unii Europejskiej, a także projektów prezentujących różne gospodarstwa, rozwiązania technologiczne, innowacje w gospodarstwach prowadzonych przez młodych rolników.
#
Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego Poseł Czesław Siekierski objął patronat honorowy nad konferencją pt. „Rolnik – wytwórca czy producent? Odpowiedzialne gospodarowanie na rzecz budowania marki polskiej żywności”. Wydarzenie odbyło się w dniach 15-16 października br. w Licheniu Starym, a jej organizatorem było Stowarzyszenie Ekosystem-Dziedzictwo Natury.