Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski

Działalność w PE

Europejskie Forum Rolnicze 2018
23-03-2018 - Działalność w PE
W Jasionce 23 i 24 marca Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, Poseł Czesław Siekierski wziął udział w Europejskim Forum Rolniczym. W drugim dniu forum uczestniczył...
#
05-05-2018 - Działalność w PE
W dniach 7-9 maja 2018 miała miejsce oficjalna delegacja Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI) Parlamentu Europejskiego do Finlandii. Na czele delegacji eurodeputowanych stał Przewodniczący AGRI, Poseł Czesław Siekierski.
02-05-2018 - Działalność w PE
Ta propozycja wieloletnich ram finansowych jest szczególna. Po pierwsze chodzi głównie o lukę finansową po brexicie. Po drugie pojawiły się nowe potrzeby i nowe wyzwania. Czy zatem filozofia oszczędności, czy formuła w miarę proporcjonalnych cięć wydaje się właściwa?
#
25-04-2018 - Działalność w PE
W świetle wyników badań ogłoszonych w ostatnim czasie przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) Komisja Europejska wnioskuje o rozszerzenie zakazu stosowania 3 głównych neonikotynoidów na wszystkie zastosowania z wyjątkiem trwałych upraw szklarniowych.
#
25-04-2018 - Działalność w PE
Komisja zarządza publicznymi zapasami interwencyjnymi zgodnie z ramami prawnymi ustanowionymi przez Parlament Europejski i Radę. W tym przypadku będzie ona nadal, wraz z państwami członkowskimi, ostrożne korzystać z przetargów na sprzedaż odtłuszczonego mleka w proszku (OMP) w taki sposób, aby uniknąć jakichkolwiek zakłóceń na rynku, zapewnić równy dostęp do towarów i równe traktowanie nabywców, a także zgodność ze zobowiązaniami wynikającymi z umów międzynarodowych zawartych zgodnie z Traktatem o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
#
24-04-2018 - Działalność w PE
24 kwietnia 2018, w ramach posiedzenia komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI) Parlamentu Europejskiego miało miejsce spotkanie z udziałem parlamentów narodowych pt. „W kierunku WPR po roku 2020: przyszłość produkcji żywności i rolnictwa”. Trwające cztery godziny posiedzenie podzielone było na dwa panele, a całość obrad prowadził Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Eurodeputowany Czesław Siekierski.