Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski

Działalność w PE

Europejskie Forum Rolnicze 2018
23-03-2018 - Działalność w PE
W Jasionce 23 i 24 marca Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, Poseł Czesław Siekierski wziął udział w Europejskim Forum Rolniczym. W drugim dniu forum uczestniczył...
26-06-2018 - Działalność w PE
Ukraina ma uprzywilejowane relacje z UE. Obowiązuje układ stowarzyszeniowy z pogłębioną, kompleksową strefą wolnego handlu (AA/DCFTA), z dodatkowymi preferencjami handlowymi w postaci kontyngentów bezcłowych. Ukraina ma także dostęp do kredytów z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, które finansują m.in. podmioty ukraińskiego sektora produkcji żywności.
25-06-2018 - Działalność w PE
W świetle wyników badań ogłoszonych w ostatnim czasie przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) Komisja Europejska wnioskuje o rozszerzenie zakazu stosowania 3 głównych neonikotynoidów na wszystkie zastosowania z wyjątkiem trwałych upraw szklarniowych.
#
06-06-2018 - Działalność w PE
W dn. 5 czerwca Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi PE europoseł Czesław Siekierski uczestniczył w nieformalnym posiedzeniu Rady Ministrów Rolnictwa w Sofii. Tematem przewodnim spotkania był problem braku wymiany pokoleniowej w europejskim rolnictwie.
29-05-2018 - Działalność w PE
Parlament Europejski przyjął dużą większością (456 za i 147 przeciw) nowe regulacje w sprawie pracowników delegowanych, które mogą wejść w życie w połowie 2020 r. Przy takim wyniku głosowania nasze omyłkowo oddane głosy i tak nie zmieniłby rezultatu głosowania.
#
16-05-2018 - Działalność w PE
Na posiedzeniu komisji AGRI 17 maja 2018 odbyło się kilka ważnych głosowań. Jeszcze na kwietniowym posiedzeniu komisji sprawozdawczyni z ramienia AGRI, Pani Gabriela Zoană poinformowała o tymczasowym porozumieniu osiągniętym z Radą w sprawie nowego rozporządzenia dotyczącego zintegrowanych statystyk rolniczych (IFS).