Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski

Działalność w PE

Europejskie Forum Rolnicze 2018
23-03-2018 - Działalność w PE
W Jasionce 23 i 24 marca Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, Poseł Czesław Siekierski wziął udział w Europejskim Forum Rolniczym. W drugim dniu forum uczestniczył...
#
29-06-2018 - Działalność w PE
Epidemia afrykańskiego pomoru świń (ASF) obejmuje kolejne obszary wschodniej i środkowej Polski, zbliżając się niebezpiecznie do regionów będących polskimi centrami hodowli trzody chlewnej, skąd następnie będzie mogła łatwo rozprzestrzenić się na zachód Europy.
#
28-06-2018 - Działalność w PE
28.06.2018 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli miała miejsce dyskusja w formacie okrągłego stołu z udziałem ekspertów zajmujących się różnymi aspektami gospodarki żywnościowej. Wiodącym tematem dyskusji były zagadnienia dotyczące funkcjonowania wspólnego rynku w kontekście Wspólnej Polityki Rolnej oraz narastających wyzwań spowodowanych nasilaniem się nastrojów gospodarczego protekcjonizmu w UE. Gospodarzem spotkania był Poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
26-06-2018 - Działalność w PE
Ukraina ma uprzywilejowane relacje z UE. Obowiązuje układ stowarzyszeniowy z pogłębioną, kompleksową strefą wolnego handlu (AA/DCFTA), z dodatkowymi preferencjami handlowymi w postaci kontyngentów bezcłowych. Ukraina ma także dostęp do kredytów z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, które finansują m.in. podmioty ukraińskiego sektora produkcji żywności.
25-06-2018 - Działalność w PE
W świetle wyników badań ogłoszonych w ostatnim czasie przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) Komisja Europejska wnioskuje o rozszerzenie zakazu stosowania 3 głównych neonikotynoidów na wszystkie zastosowania z wyjątkiem trwałych upraw szklarniowych.
#
06-06-2018 - Działalność w PE
W dn. 5 czerwca Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi PE europoseł Czesław Siekierski uczestniczył w nieformalnym posiedzeniu Rady Ministrów Rolnictwa w Sofii. Tematem przewodnim spotkania był problem braku wymiany pokoleniowej w europejskim rolnictwie.