Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski
Krajowa i Mazowiecka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego
9 września uczestniczyłem w Krajowej i Mazowieckiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jakub Stefaniak - kandydat PSL na prezydenta Warszawy przedstawił trzy filary samorządu.
26-06-2018 - Działalność w PE
Ukraina ma uprzywilejowane relacje z UE. Obowiązuje układ stowarzyszeniowy z pogłębioną, kompleksową strefą wolnego handlu (AA/DCFTA), z dodatkowymi preferencjami handlowymi w postaci kontyngentów bezcłowych. Ukraina ma także dostęp do kredytów z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, które finansują m.in. podmioty ukraińskiego sektora produkcji żywności.
25-06-2018 - Działalność w PE
W świetle wyników badań ogłoszonych w ostatnim czasie przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) Komisja Europejska wnioskuje o rozszerzenie zakazu stosowania 3 głównych neonikotynoidów na wszystkie zastosowania z wyjątkiem trwałych upraw szklarniowych.
#
W niedzielę 24 czerwca Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski miał zaszczyt współorganizować I Świętokrzyskie Forum Rolnicze, które odbywało się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Pan Poseł wziął udział w I panelu dyskusyjnym nt. przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej, dopłat bezpośrednich i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
#
W programie odbywającego się w niedzielę 24 czerwca XI Festiwalu Ludowego w Sędziszowie zaplanowano występy 20 ludowych kapel, a także zespołów pieśni i tańca z województwa świętokrzyskiego.
W obradach 24 zjazdu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej w Wąchocku brało udział ponad 300 osób. W większości byli to sołtysi, w wydarzeniu uczestniczyli także Czesław Siekierski, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz marszałek województwa świętokrzyskiego - Adam Jarubas, przedstawiciele władz powiatu kieleckiego, na czele Zenonem Janusem, wicestarostą, wielu wójtów i burmistrzów.