Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski
Konferencja Wspólna Europa silna Wspólną Polityką Rolną
10-05-2017 - Działalność w PE
10 maja b.r. w siedzibie Copa-Cogeca w Brukseli odbyła się konferencja „Wspólna Europa silna Wspólną Polityką Rolną”, zorganizowana przez Krajową Radę Izb Rolniczych pod patronatem m.in. Przewodniczącego Komisji...
Szanowny Panie Ministrze, w ostatnim czasie otrzymuję niepokojące sygnały od rybaków śródlądowych z naszego kraju, o rzekomym zamiarze przesunięcia na rzecz wsparcia rybaków morskich 92 mln euro przeznaczonych na tzw. rekompensaty wodno-środowiskowe na stawach karpiowych, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze 2014-2020”.
#
Ustanowienie 22 marca Światowego Dnia Wody ma swoje głębokie uzasadnienie. Woda jest bowiem jednym z podstawowych zasobów niezbędnych do życia w różnych jego obszarach, przy czym w świecie występuje jej znaczący niedobór. Z szacunków ONZ wynika, że na brak dostępu do czystej wody pitnej cierpi od 600 mln do ponad 1 mld ludzi. Problem ten w największym stopniu występuje w Afryce Subsaharyjskiej (m.in. Nigeria, Kongo, Etiopia, Kamerun, Senegal) oraz w Oceanii (m.in. Papua Nowa Gwinea, Mikronezja, Fidżi) ale niewielu z nas ma świadomość, że polskie zasoby wodne są na poziomie Egiptu, a w niektórych regionach naszego kraju obserwuje się już postępujące stepowienie często dobrych gleb. Stąd uważa się, że jednym z ważniejszych praw człowieka jest właśnie dostęp do wody, która ma istotny wpływ na nasz rozwój cywilizacyjny, jest niezbędna w gospodarce i naszym codziennym życiu. Również jakość wody ma istotny wpływ na wyżywienie i zdrowie człowieka, w tym szczególnie dzieci.
#
21-03-2017 - Działalność w PE
W dniach 17.03-21.03.2017r odbył się wyjazd studyjny do stolicy Belgii - Brukseli. Grupa 60 osób z województwa Małopolskiego w skład której wchodzili działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zaproszeni goście przez Pana Posła dr. Czesława Siekierskiego mieli możliwość poznania stolicy Unii Europejskiej.
#
Podczas tegorocznej oragnizowanej przez Targi Kielce Uroczystej Gali 23 Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH” siedmiu wystawców zostało uhonorowanych przez dr. Czesława Siekierskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi nagrodami specjalnymi.
#
18-03-2017 - Spotkania
Wykład pt. Unia Europejska na przełomie 2016/2017. Międzynarodowe uwarunkowania bezpieczeństwa żywności i rozwoju rolnictwa.