Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski
Krajowa i Mazowiecka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego
9 września uczestniczyłem w Krajowej i Mazowieckiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jakub Stefaniak - kandydat PSL na prezydenta Warszawy przedstawił trzy filary samorządu.
#
2 września uczestniczyłem w ogólnopolskich dożynkach na Jasnej Górze. Dzień rozpoczął się od wspólnej modlitwy na Placu przed Szczytem z udziałem Orkiestr i Zespołów Śpiewaczych.
#
W niedzielę gościłem w Sielcu Kolonii koło Skalbmierza z okazji 15. Edycji Marchewkowego Święta. Marchew była i jest dominującym w strukturze upraw gatunkiem Spółdzielni Producentów Warzyw i Owoców SIELEC. Grupa producencka " Sielec " to kapitalny przykład zorganizowanej rolniczej wspólnoty, liczącej kilkudziesięciu gospodarzy. A prezes grupy Mirek Fucia doskonale sobie radzi ze zbytem produktów rolnych trafiając także na rynki europejskie.
#
1 września gościłem w Porębie Spytkowskiej na Małopolskich Dniach Ratownictwa. Sołtys wsi Adrian Zaleśny wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną przygotował wiele atrakcji.
30-08-2018 - Działalność w PE
W dniu 30 sierpnia 2018, na wniosek przewodniczącego Siekierskiego na forum Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego pojawił się Pan Mihail Dumitru (zastępca dyrektora generalnego DG AGRI), aby przedstawić prezentację w imieniu Komisji Europejskiej na temat suszy, która dotyka obecnie rolników w dużej części kontynentu, w tym w Polsce.
#
26 sierpnia uczestniczyłem w XVI Powiatowych Dożynkach w Sobkowie. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą z poświęceniem chleba w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika.