Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski
Krajowa i Mazowiecka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego
9 września uczestniczyłem w Krajowej i Mazowieckiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jakub Stefaniak - kandydat PSL na prezydenta Warszawy przedstawił trzy filary samorządu.
#
Rzeźba Świętego Stanisława stanie w Nowej Wsi, gmina Nagłowice. Poseł do Parlamentu Europejskiego, Czesław Siekierski zamówił ją specjalnie u znanego rzeźbiarza Gustawa Hadyny z Woli Grójeckiej koło Ćmielowa. Już niebawem figurka będzie odsłonięta. Wszystkie uroczystości w Nowej Wsi przewidziane są 1 września.
#
W sobotę miałem przyjemność być na koncercie Artura Dutkiewicza oraz kapeli Janusza Prusinowskiego, otwierającym nowy cykl koncertowy „Pińczowskie klimaty”, który odbył się w amfiteatrze OSiR w nadnidziańskim Pińczowie.
W czwartek Bazylice Katedralnej w Kielcach pożegnaliśmy wielkiego artystę kabaretowego, aktora, kompozytora i autora tekstów Bronisława Opałko. Od lat 70. twórca i wykonawca postaci Genowefy Pigwy oraz kabaretu Pigwa-Show, w którym skecze i monologi przeplatane były piosenkami kabaretowymi.
#
W ostatnią niedzielę odwiedziłem osiem miejscowości w województwie świętokrzyskim, gdzie odbywały się uroczystości dożynkowe. Kłaniałem się rolnikom i gospodarzom dożynek w Tomaszowie, Działoszycach, Skalbmierzu, Górnie, Daleszycach, Busku Zdroju, Pińczowie oraz Stopnicy. Dziękowałem rolnikom za ciężką pracę, ale także gospodyniom – mamom, żonom, pracującym nie tylko w gospodarstwie, ale także w domu, wychowując dzieci.
#
W piątek, 17 sierpnia uczestniczyłem w recitalu promującym nową płytę „Kołomyja i Pic” Tomka Wachnowskiego z tekstami Adama Ochwanowskiego, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Utwory nawiązywały do wolności, zdrady, sztuki, życia, ojczyzny i podziałów politycznych.