Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski
Krajowa i Mazowiecka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego
9 września uczestniczyłem w Krajowej i Mazowieckiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jakub Stefaniak - kandydat PSL na prezydenta Warszawy przedstawił trzy filary samorządu.
#
W zeszłą sobotę byłem na cyklicznie odbywającym się seminarium organizowane jest przez Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych. Prelekcje wygłosili wybitni specjaliści ze świata nauki, przedstawiciele inspekcji i instytucji państwowych oraz domów aukcyjnych.
#
Małe ojczyzny z pomocą Unii Europejskiej uczestniczą w rozwoju infrastruktury, przedsiębiorczości, finansowane są także działania związane z kulturą, ochrona zabytków, ochroną środowiska, w tym ważne są działania mające na celu poprawę stanu powietrza, co jest ważne dla Krakowa i okolic.
#
03-09-2018 - Działalność w PE
Brak opadów i wysokie temperatury, które w ostatnich miesiącach dotknęły część państw członkowskich UE, w tym Polskę, doprowadziły do drastycznego pogorszenia warunków produkcji rolnej w tych krajach, w rezultacie powodując znaczący ubytek plonów i zagrożenie dla płynności finansowej gospodarstw.
#
W niedzielę 2 września byłem na XVIII Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich we Włoszczowie. Oprócz uroczystej mszy i tradycyjnych dożynkowych obrzędów tj. ośpiewanie i obtańczenie wieńców, wyłonionych w konkursach powiatowych, Województwo Świętokrzyskie przygotowało również część edukacyjno-rozrywkową m.in pokazy pierwszej pomocy, bezpieczeństwa ruchu drogowego, akcji profilaktycznych i prewencyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji, pomiar glukozy we krwi i edukację w zakresie zdrowego żywienia, badania profilaktyczne dla kobiet (cytologia i mammografia) w cytomammobusie i akcję edukacyjną w zakresie raka piersi i szyjki macicy.
#
2 września wziąłem udział w corocznym festynie i aukcji „Z pomocą szpitalowi”, który miał miejsce na Rynku w Chmielniku. Szpital w Chmielniku to mały, przyjazny, szpital. Mieszkańcy licytowali drobne przedmioty i kupowali losy. Starostwo Powiatowe w Kielcach, jako organ prowadzący. jak co roku, przy okazji festynu, wręczyło czek na 50 tysięcy złotych, co w połączeniu z kwotą uzbieraną przez mieszkańców dało kwotę 70 tysięcy złotych.