Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski
Krajowa i Mazowiecka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego
9 września uczestniczyłem w Krajowej i Mazowieckiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jakub Stefaniak - kandydat PSL na prezydenta Warszawy przedstawił trzy filary samorządu.
11-09-2018 - Działalność w PE
Regiony przygraniczne w Unii Europejskiej stanowią ponad 1/3 terytorium Wspólnoty, gdzie zamieszkuje ponad ¼ ludności. Jednakże biorąc pod uwagę bariery geograficzne i administracyjne, które często występują na granicach państw ich potencjał jest znacząco ograniczony, a poziom rozwoju najczęściej niższy niż w innych regionach. Jest to szczególnie widoczne na obszarach górskich rozdzielających kraje członkowskie.
#
Niedzielne Dni Kapusty w Charsznicy rozpoczęły się od mszy św. w Kościele p.w. Matki Boskiej Różańcowej. Odbyły się prezentacje i instruktaże na poletkach doświadczalnych, wystawy maszyn i urządzeń rolniczych.
#
8 września w Busku Zdroju uczestniczyłem w XVI Spotkaniach z Kulturą Żydowską. W sali koncertowej sanatorium Marconi odbył się benefis i uroczysty koncert dedykowany Leopoldowi Kozłowskiemu - ostatniemu klezmerowi Rzeczpospolitej. Organizatorzy serwowali także delicje z żydowskiej kuchni. Oczywiście złożyłem bohaterowi wydarzenia stosowne życzenia a przy okazji powiedziałem o przenikaniu się naszych kultur.
#
W sobotę uczestniczyłem w 28 edycji największej wystawy rolniczej w Małopolsce - „Agropromocja”. Wydarzenie co roku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników i odwiedzających. Na wystawie można było oglądać m.in. najnowocześniejszy sprzęt rolniczy, sadzonki drzew i krzewów, owoce, warzywa, pieczywo, sery i wędliny oraz zwierzęta wiejskie. Były także degustacje potraw regionalnych i występy zespołów folklorystycznych.
#
8 września byłem na Święcie Broniny gdzie razem z mieszkańcami pomodliłem się w intencji żołnierzy Wojska Polskiego poległych pod Broniną we wrześniu 1939 r.