Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski
Krajowa i Mazowiecka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego
9 września uczestniczyłem w Krajowej i Mazowieckiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jakub Stefaniak - kandydat PSL na prezydenta Warszawy przedstawił trzy filary samorządu.
#
8 września w Busku Zdroju uczestniczyłem w XVI Spotkaniach z Kulturą Żydowską. W sali koncertowej sanatorium Marconi odbył się benefis i uroczysty koncert dedykowany Leopoldowi Kozłowskiemu - ostatniemu klezmerowi Rzeczpospolitej. Organizatorzy serwowali także delicje z żydowskiej kuchni. Oczywiście złożyłem bohaterowi wydarzenia stosowne życzenia a przy okazji powiedziałem o przenikaniu się naszych kultur.
#
W sobotę uczestniczyłem w 28 edycji największej wystawy rolniczej w Małopolsce - „Agropromocja”. Wydarzenie co roku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników i odwiedzających. Na wystawie można było oglądać m.in. najnowocześniejszy sprzęt rolniczy, sadzonki drzew i krzewów, owoce, warzywa, pieczywo, sery i wędliny oraz zwierzęta wiejskie. Były także degustacje potraw regionalnych i występy zespołów folklorystycznych.
#
8 września byłem na Święcie Broniny gdzie razem z mieszkańcami pomodliłem się w intencji żołnierzy Wojska Polskiego poległych pod Broniną we wrześniu 1939 r.
#
W zeszłą sobotę byłem na cyklicznie odbywającym się seminarium organizowane jest przez Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych. Prelekcje wygłosili wybitni specjaliści ze świata nauki, przedstawiciele inspekcji i instytucji państwowych oraz domów aukcyjnych.
#
Małe ojczyzny z pomocą Unii Europejskiej uczestniczą w rozwoju infrastruktury, przedsiębiorczości, finansowane są także działania związane z kulturą, ochrona zabytków, ochroną środowiska, w tym ważne są działania mające na celu poprawę stanu powietrza, co jest ważne dla Krakowa i okolic.