Poseł Siekierski

Grupa EPL
Dołącz do mnie na:
  • Europarlament
Poseł Siekierski
Europejskie Forum Rolnicze 2018
23-03-2018 - Działalność w PE
W Jasionce 23 i 24 marca Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, Poseł Czesław Siekierski wziął udział w Europejskim Forum Rolniczym. W drugim dniu forum uczestniczył...
03-07-2018 - Działalność w PE
Rozporządzenie w sprawie zintegrowanych statystyk rolnych zajmuje się bardzo ważnym tematem, zasadniczym dla tworzenia rzetelnych baz danych dających właściwy ogląd sytuacji w UE na poziomie gospodarstw. Statystyki rolne obejmują chociażby informacje dotyczące struktury gospodarstw, metod produkcji oraz działań z zakresu rozwoju obszarów wiejskich. Inne zagadnienia, których monitorowanie powinno stać na odpowiednio wysokim poziomie, to kwestie rolnośrodowiskowe, elastyczność systemu dla realizacji określonych celów czy też odpowiednie wsparcie dla polityki badań i rozwoju oraz innowacji.
03-07-2018 - Działalność w PE
"Europa, która chroni", zapewnienie dobrobytu, bezpieczeństwa to piękne cele prezydencji austriackiej. Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo to nie tylko bezpieczeństwo granic, powinno być rozumiane bardzo szeroko, ponieważ mamy różne formy bezpieczeństwa, np. bezpieczeństwo żywnościowe, które jest podstawą naszej egzystencji. Jest ono zapewnione dzięki Wspólnej Polityce Rolnej.
W ostatnią niedzielę 1 lipca Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych śp. Jerzego Cichonia, działacza ziemi stopnickiej, byłego Prezesa Gminnego PSL w Stopnicy, radnego Gminy Stopnica, szefa Klubu Sportowego Piast Stopnica.
#
29-06-2018 - Działalność w PE
Epidemia afrykańskiego pomoru świń (ASF) obejmuje kolejne obszary wschodniej i środkowej Polski, zbliżając się niebezpiecznie do regionów będących polskimi centrami hodowli trzody chlewnej, skąd następnie będzie mogła łatwo rozprzestrzenić się na zachód Europy.
#
28-06-2018 - Działalność w PE
28.06.2018 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli miała miejsce dyskusja w formacie okrągłego stołu z udziałem ekspertów zajmujących się różnymi aspektami gospodarki żywnościowej. Wiodącym tematem dyskusji były zagadnienia dotyczące funkcjonowania wspólnego rynku w kontekście Wspólnej Polityki Rolnej oraz narastających wyzwań spowodowanych nasilaniem się nastrojów gospodarczego protekcjonizmu w UE. Gospodarzem spotkania był Poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.